Przede wszystkim skóra, która utraciła wodę staje się szorstka, pęka i rogowacieje. Wynika to z zaburzenia mechanizmu odnowy naskórka. Nawet niewielki niedobór destabilizuje procesy fizjologiczne. Skóra staje się prawie bezbronna w walce z patogenami. Co więcej, zostaje zaburzona jej elastyczność. Oznacza to, że traci swoją sprężystość, co przyspiesza starzenie.
Jeżeli chcemy wymazać z głowy wizję bezbronnej i starzejącej się skóry - czas na działanie. Najlepszym pierwszym krokiem będzie określenie rodzaju cery. Najlepiej odstawić domowe sposoby i wybrać się na badanie do dermatologa. Diagnostyka pozwoli określić typ skóry, wrażliwość i poziom nawilżenia naskórka. Takie badania nie tylko umożliwią nam dobranie odpowiedniej pielęgnacji, ale również pomogą w kontroli naszego zdrowia i eliminacji ewentualnych zagrożeń. Należy pamiętać, że nieodpowiednio dobrana pielęgnacja może jedynie zaszkodzić.
Dowiedzieliśmy się, w jakiej kondycji jest nasza skóra i znamy jej rodzaj. Zasypani informacjami, stajemy przed lustrem i co teraz? Pielęgnacja ma kilka podstawowych etapów.
Zaczynamy od oczyszczania. Demakijaż jest dobrym początkiem, ale nie zapewni nam pełnego wymycia twarzy. Po pozbyciu się makijażu powinniśmy oczyścić twarz żelem, pianką bądź olejkiem do mycia twarzy. Usuniemy zanieczyszczenia gromadzone przez cały dzień i resztki makijażu.
Przechodzimy do tonizacji. Czemu jest ważna? Tonik przywraca skórze jej naturalne pH, co w efekcie pomaga w odbudowie jej bariery ochronnej.
Czas na nawilżenie. Preparat, którego będziemy używać powinien być dostosowany do kondycji, rodzaju i wieku skóry. Nie ma złotego środka, musimy samodzielnie wybrać co będzie dla nas odpowiednie i z jaką miksturą nasza skóra będzie współpracować. Jest to ostatni etap codziennej pielęgnacji. To nie oznacza, że kończy się cały proces.
Do rytuału dbania o skórę powinniśmy dodać jeszcze kilka zabiegów. Raz do dwóch razy w tygodniu powinniśmy zapewnić sobie peeling. Złuszcza ona naskórek i głęboko oczyszcza pory. Należy pamiętać, żeby nie stosować go zbyt często, może nam to zaszkodzić.
Raz na jakiś czas możemy zapewnić sobie domowe spa i nałożyć na twarz maseczkę. To błyskawiczna metoda poprawienia stanu naszej cery. Nawilża, odżywia, skóra w efekcie staje się wypoczęta i świeża. W dodatku jest to świetny sposób na relaks w codziennej gonitwie.
Wszystkie elementy zapewnią nam poprawę nawilżenia naszej skóry, szczególnie stosowane systematycznie i konsekwentnie. Czy jest coś co jeszcze możemy zrobić? Oczywście, że tak!
Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w skórze. Znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Ma działanie ujędrniające i hamuje uwalnianie się wody z organizmu. Niestety, z wiekiem jego ilość drastycznie się zmniejsza. Jednak istnieje rozwiązanie. W Polsce jest dostępnych wiele preparatów do iniekcji kwasu hialuronowego. Kompozycje powstają w naturalny sposób, nie są odrzucane przez nasze ciało ponieważ kwas występuje w naszym organizmie.
Dlaczego warto? Kwas hialuronowy doskonale nawilża naszą skórę. Ma silne właściwości higroskopijne, co oznacza, że potrafi wiązać bardzo duże ilości wody. Co więcej, chroni naskórek przed uszkodzeniami zewnętrznymi, wzmacnia wewnętrzne warstwy skóry i przywraca skórze młodzieńcze właściwości.
Gabinet DUO MEDICA ma w swojej ofercie szereg zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Wystarczy umówić się na konsultację i zapewnić sobie idealne rozwiązanie poprawiające kondycję skóry.
Nasza skóra nie powie nigdy ,,stop” nawilżeniu. Wystarczy odrobina troski, a nie będziemy musieli martwić się o zdrowie i kondycję naszej cery. To nasza wizytówka, czas sprawić żeby była świeża, wypoczęta i nieskazitelna.