Strona główna / O nas / Aktualności i poradniki

Aktualności i poradniki

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami, podzielonymi na kategorie, poruszającymi zagadnienia stomatologii, endokrynologii, ginekologii, dietetyki, medycyny estetycznej i innych:

Dlaczego nie piaskujemy zębów?

2014-09-18, Czwartek

Przy zabiegu dochodzi do podrażnienia dziąseł. Niektórzy pacjenci skarżą się na nieprzyjemny smak piasku dentystycznego (jest on słonawy, z dodatkiem substancji smakowych, najczęściej imitujących cytrynę). Podczas piaskowania zębów powstają mikrouszkodzenia szkliwa (a nawet ubytki szkliwa), które po jakimś czasie robią się żółtawo-brązowe są one bardzo nieestetyczne i kłopotliwe dla pacjenta. Osad po zabiegu piaskowania gromadzi się znacznie szybciej i jest go więcej.

Piaskowanie trwa krótko nie dłużej niż 10-15 minut –dlatego ten zabieg jest tak chętnie wykonywany w innych gabinetach stomatologicznych (cena tego zabiegu również jest duża).

Ze względu na wiele niekorzystnych aspektów wynikających z zabiegu piaskowania w naszym gabinecie nie piaskujemy zębów naszym pacjentom tylko dokładnie polerujemy wszystkie zęby za pomocą szczoteczek i gumek ze specjalną pastą polerską – zabieg trwa co prawda dłużej, ale zdecydowanie działa korzystniej na szkliwo zębów.

wszystkie