Strona główna / O nas / Aktualności i poradniki

Aktualności i poradniki

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami, podzielonymi na kategorie, poruszającymi zagadnienia stomatologii, endokrynologii, ginekologii, dietetyki, medycyny estetycznej i innych:

Dlaczego warto leczyć kanałowo pod mikroskopem?

2014-08-25, Poniedziałek

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu zwiększa wielokrotnie jakość oraz gwarantuje że ząb zostanie prawidłowo naprawiony. Doświadczenie stomatologa jest również ważne - jednak brak narzędzia jakim jest mikroskop wpływa znacząco na gwarancję poprawnego wyczyszczenia kanałów oraz wypełnienia.

Pozwala to przy leczeniu kanałowym m. in. na:

  • znalezienie i wyleczenie nie tylko głównych ale też dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich odnogami, które w tradycyjnym leczeniu często są pomijane co jest przyczyną niepowodzenia leczenia lub nie dokładym wypełnieniem.

  • usunięcie z kanałów wkładów protetycznych, cementów i klejów uzupełniających kanał oraz uszkodzonych narzędzi endodontycznych.

Posiadamy także pracownie rentgenowską wyposażona w Aparat Planmeca ProOne®,który oferuje szeroki zakres programów obrazowania spełniających różne potrzeby radiograficzne.

wszystkie