Strona główna / O nas / Aktualności i poradniki

Aktualności i poradniki

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami, podzielonymi na kategorie, poruszającymi zagadnienia stomatologii, endokrynologii, ginekologii, dietetyki, medycyny estetycznej i innych:

Dlaczego warto leczyć kanałowo pod mikroskopem?

2017-07-17, Poniedziałek

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu zwiększa wielokrotnie jakość oraz gwarantuje że ząb zostanie prawidłowo naprawiony. Zastosowanie mikroskopu pozwala na bardzo precyzyjną lokalizację ujść kanałów, w tym także odnalezienie kanałów dodatkowych, które kiedyś nieleczone były częstą przyczyną niepowodzeń. Doświadczenie stomatologa jest również ważne - jednak brak narzędzia jakim jest mikroskop wpływa znacząco na gwarancję poprawnego wyczyszczenia kanałów oraz wypełnienia.

Mikroskop użyty przy leczeniu kanałowym pozwala m. in. na:

  • znalezienie i wyleczenie nie tylko głównych ale też dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich odnogami, które w tradycyjnym leczeniu często są pomijane co jest przyczyną niepowodzenia leczenia lub nie dokładym wypełnieniem;
  • usunięcie z kanałów wkładów protetycznych, cementów i klejów uzupełniających kanał oraz uszkodzonych narzędzi endodontycznych;

Mikroskop stomatologiczny stosowany jest także w zabiegach z zakresu mikrochirurgii endodontycznej, takich jak resekcje wierzchołków korzeni, pokrywanie perforacji korzeniowych czy hemisekcje zębów.

Gabient DUO MEDICA ma w swojej ofercie pełen zakres usług endodontycznych. Poza mikroskopem stomatologicznym posiada również pracownię rentgenowską wyposażona w Aparat Planmeca ProOne®. Takie wyposażenie oferuje szeroki zakres programów obrazowania spełniających różne potrzeby radiograficzne.

 

Zapraszamy na konsultację stomatologiczną do gabinetu DUO MEDICA +48 695 395 525

 

wszystkie