Strona główna / O nas / Aktualności i poradniki

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami, podzielonymi na kategorie, poruszającymi zagadnienia stomatologii, endokrynologii, ginekologii, dietetyki, medycyny estetycznej i innych:

Jak przygotować się do operacji piersi?

2017-07-03, Poniedziałek

Badania przed operacją

Tak jak przed każdym zabiegiem, tak przed operacją piersi należy zrobić badania. Ich rodzaj będzie określony przez lekarza na konsultacji przedoperacyjnej. Można się spodziewać konieczności wykonania:

  • morfologii krwi
  • EKG
  • badania na krzepliwość krwi
  • badania poziomu glukozy
  • USG piersi i/lub mammografię

Konsultacja z lekarzem i wykonanie zalecanych badań jest konieczne do prowadzenia dalszych działań operacyjnych. Najważniejsze jest zdrowie pacjentki.

 

Przebieg opercji

W dzień zabiegu należy być na czczo (4 godziny bez jedzenia i picia). Trzeba pamiętać, że operacja zmniejszenia lub powiększenia piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjentka ma założony specjalny biustonosz, który musi nosić całą dobę przez miesiąc. Zwykle pacjentka jest wypisywana do domu następnego dnia po operacji, a nawet po dwóch dniach może wrócić do małych, codziennych aktywności takich jak zakupy czy spotkanie towarzyskie. 

 

Po operacji

  • pacjentka powinna zostać w domu przez ok 2 tygodnie;
  • najczęściej wykorzystuje się szwy wchłanialne więc nie ma konieczności ściągania ich;
  • piersi przybierają ostateczny kształt po 4-5 miesiącach;
  • należy przyjeżdżać na kontrolę miesiąć, 3 miesiące i pół roku od zabiegu;

Jakie implanty?

W gabinecie DUO MEDICA pracujemy na jednych z najlepszych implantów - Motiva. Jest to produkt innowacyjny i bezpieczny. Implanty wykazują się wyjątkową elastycznością, co ułatwia ich umieszczenie, a co za tym idzie zmniejsza nacięcie przy zabiegu. Co więcej żelowa formuła wypełniająca implant zapewnia jego miękość i naturalny wygląd. 

 

Czy zostają blizny?

Operacje plastyczne są poważnymi zabiegami. Po powiększeniu lub zmniejszeniu piersi zostają blizny. Chirurg plastyk stara się osiągnąc jak najlepszy efekt estetyczny dlatego blizny zwykle chowają się w fałdzie pod biustem.

Zapraszamy na konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej w gabinecie DUO MEDICA +48 695 395 525

 

 

wszystkie