Pierwsza wizyta trwa około 40 minut. Po pierwszej wizycie oraz uiszczeniu opłaty zostanie ustalony 7-dniowy, indywidualny jadłospis, zawierający kompletny plan posiłków oraz niezbędne wskazówki dietetyczne. Wszystkie plany żywieniowe są układane w oparciu o produkty spożywcze dostępne w każdym sklepie.
Szczegóły diety (ilość posiłków, godziny, produkty) są ustalane bezpośrednio z dietetykiem. Jadłospis jest przesyłany drogą e-mailową w ciągu 14 dni od wizyty, możliwy jest też odbiór osobisty w placówce.
Jeśli nie jesteś pewien, czy dietetyk jest Ci w stanie pomóc, zgłoś się na bezpłatną, 15-minutową konsultację (obowiązują zapisy w rejestracji).
Na pierwszej wizycie, jak i na każdej wizycie kontrolnej, pacjenci poddawani są badaniu składu ciała, które umożliwia monitorowanie postępów. Badanie to przebiega z użyciem specjalistycznego analizatora medycznego, który ocenia zawartość tkanki tłuszczowej (wraz z podziałem segmentarycznym), tkanki mięśniowej, otłuszczenia narządów wewnętrznych, nawodnienia, masy kostnej. Raport przesyłany jest na maila pacjenta.
Badanie odbywa się metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA), w trakcie której mierzony jest opór tkanek na impuls elektryczny. Jest to szybka, bezpieczna i bezinwazyjna metoda oceny składu ciała, którego analiza dostarcza nam zdecydowanie więcej informacji niż tradycyjne ważenie.
Uwaga, badania nie powinny wykonywać kobiety ciężarne oraz pacjenci posiadający rozrusznik serca.
Zwyczajowo wizyty kontrolne odbywają się co 3-4 tygodnie, lecz możliwe są także wizyty częstsze (dla pacjentów szybko tracących motywację) lub rzadsze (np. dla pacjentów dojeżdżających z daleka). Częstotliwość wizyt ustalana jest indywidualnie z dietetykiem w oparciu o cel diety.
Każda dieta jest rozpisywana pod indywidualny stan zdrowotny danego pacjenta, w oparciu o dostarczone wyniki badań krwi. Czas oczekiwania na dietę to zazwyczaj 7 dni, przez które dietetyk analizuje badania, nawyki żywieniowe danego pacjenta oraz preferencje smakowe, tak, by ułożyć dietę smaczną, skuteczną i zdrową. Jeśli nie lubisz gotować, poinformuj o tym dietetyka na wizycie, tak by mógł dla Ciebie zaplanować posiłki proste i szybkie.
Każda dieta jest układana osobiście od podstaw przez specjalistę dietetyka, który planuje dla pacjenta każdy posiłek. Nie stosujemy żadnych programów automatycznie układających diety, a komputer używany jest jedynie do podliczenia wartości odżywczej każdej z potraw. Jednocześnie podążając za najnowszymi trendami technologicznymi, umożliwiamy zainteresowanym pacjentom dostęp do swojej diety za pośrednictwem specjalnej aplikacji telefonicznej/komputerowej, która umożliwi przygotowanie listy zakupów czy kontrolę posiłków bezpośrednio z poziomu telefonu/komputera.
Dieta układana jest zawsze po pierwszej wizycie oraz każdorazowo gdy okaże się to niezbędne (kwestie zdrowotne, potrzeba zamiany produktów sezonowych, spadek motywacji czy spadek postępów). Nie ma konieczności nabywania nowego jadłospisu raz na dwa tygodnie czy na miesiąc. Oczywiście, pacjent ma zawsze prawo poprosić o nowy jadłospis w każdym momencie współpracy (płatność jak za nowy jadłospis). Drobne modyfikacje dokonywane są nieodpłatnie po każdej wizycie kontrolnej.
Odchudzanie wiąże się co prawda ze zmniejszeniem kaloryczności diety, lecz nie oznacza to, iż objętość posiłków ulegnie drastycznemu zmniejszeniu. Doświadczony dietetyk potrafi zaplanować posiłki niskokaloryczne i sycące, co doskonale obrazuje stwierdzenie: można jeść dużo i być otyłym, można jeść mało i być szczupłym. Zdecydowana większość naszych pacjentów będących na diecie nie potrafi przejeść zaplanowanych porcji, co zawsze jest przyjemnych zaskoczeniem, gdyż obawa przed wystąpieniem uczucia głodu jest największą obawą przed przystąpieniem do diety.
Jedną z naszych głównych zasad, którymi się kierujemy, jest zasada dostępności produktów - dietetyk układając dietę używa produktów dostępnych w każdym pobliskim supermarkecie, stąd dieta jest wygodna, a posiłki nie są kosztowne.
Szczególnie z początku stosowania diety, zalecamy chociaż orientacyjne ważenie produktów, co umożliwi osiągnięcie najlepszych postępów. Istnieją jednak produkty, których nie trzeba ważyć – np. większość warzyw, jednak to zalecamy skonsultować z dietetykiem – być może Twój przypadek wymaga większego reżimu dietetycznego.
Nie, nie stosujemy żadnych suplementów diety.