The wand

Bezbolesne znieczulenie THE WAND w DUO MEDICA w Katowicach

Aparat The Wand, stomatolog Katowice Duo MedicaPrzyczyną bólu jest odczucie przy wtłaczaniu do tkanki płynu pod ciśnieniem co rozpycha tkanki i odczuwamy ból o różnym natężeniu, dlatego w naszej placówce proponujemy zastosowanie znieczulenia THE WAND szczególnie naszym najmłodszym Pacjentom.

THE WAND to nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych.
System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki. Samo podawanie znieczulenie odbywa się manualnie – lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający w takim tempie aby tkanki mogły na bieżąco wchłaniać podawany płyn. Znieczulenie trwa ok. 3 min. a komputer cały czas informuje o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek i kontroluje proces aplikacji – tempo podawania i ciśnienie.

Dodatkowo natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone, można przystąpić do zabiegu. Efekty znieczulenia nie przenoszą się na całą twarz, gdyż znieczulenie THE WAND umożliwia znieczulenie ściśle wybranego obszaru – np. jednego zęba i najbliższej jego okolicy, bez zbędnego znieczulanie dalej położonych tkanek miękkich

Ta metoda znieczulenia nie naraża małych Pacjentów DUO MEDICA na uczucie odrętwienia twarzy i cały czas zachowują pełną mimikę twarzy oraz możliwość wymowy.

Zaświadczenie o korzystania przez stomatologa w Katowicach w Duo Medica z aparatu The Wand