Strona główna / Stomatologia / Choroby dziąseł i przyzębia

Choroby dziąseł i przyzębia

Krwawienie z dziąseł? Rozchwianie zębów? Obrzęk i ból? To jedne z licznych objawów chorób przyzębia.

Ten zespół chorobowy do niedawna był uważany za nieuleczalny. Dzięki rozwojowi medycyny, a w tym przypadku stomatologii możliwe jest skuteczne badanie i leczenie dolegliwości.

Przyzębie jest zespołem tkanek odpowiedzialnych za utrzymywanie zębów w zębodołach. Skala osób dotkniętych chorobami tego obszaru jest wyjątkowo duża. Choroby dziąseł i całego przyzębia są główną przyczyną przedwczesnej utraty zębów!

choroby przyzebia

Jakie są przyczyny?

Najczęstszą przyczyną chorób przyzębia jest nazębna płytka bakteryjna. Jest ona wynikiem złej higieny jamy ustnej. Może skutkować stanem zapalnym dziąseł i tkanek przyzębia. Ponad to ogniskiem zapalnym chorób dziąseł mogą być stare protezy, nieszczelne mosty czy wadliwe wypełnienia.

Jak w przypadku większości chorób, tak i w tym stres może być kolejnym czynnikiem powstania wad przyzębia. Należy zwrócić szczególną uwagę na stan dziąseł gdy cierpimy na cukrzyce, niedobór witamin czy zaburzenia hormonalne.

 

Leczenie

Pacjent znający objawy chorobowe może we wczesnym stadium zgłosić się do stomatologa. Efektuje to o wiele szybszym i skuteczniejszym leczeniem. Gdy przyczyną choroby są czynniki takie jak mosty czy protezy, leczenie rozpoczyna się od ich usunięcia. Leczenie podstawowej choroby składa się nie tylko z leczenia przeciwzapalnego, stomatologicznego i zabiegów chirurgicznych, ale również z nauki profesjonalnej higieny. Jest ona najważniejsza, aby wyleczyć jak i zapobiec chorobie. 

W gabinetach DUO MEDICA oferujemy profesjonalne leczenie chorób dziąseł i przyzębia. Jest ono prowadzone przez Patrycję Stelmańską.

Ze zdrowych dziąseł nigdy nie leci krew! Wszelkie informacje oraz możliwość rejestracji znajdą Państwo pod nr 695 395 525. Zapraszamy!